Potrivit procurorilor DIICOT, ”în cazul lui Columbeanu Mihnea Gheorghe, din materialul probator rezultă suspiciunea rezonabilă că din data de 15 februarie 2014 și până în data de 17 iulie 2014, folosind conexiunea de Internet la locuința lui din București, sub ID-ul de utilizator „Mike”, în mod repetat și în baza aceleiași rezoluții infracționale a accesat fără drept materiale pornografice cu minori prin intermediul aplicației informatice „Sharează”, aferent rețelei P2P GNUTELLA, pe care le-a stocat și le-a pus la dispoziția celorlalți utilizatori ai rețelei P2P”. În perioada 18 mai – 5 iunie 2014, mai susțin procurorii DIICOT, de la conexiunea de Internet a lui Columbeanu au fost efectuate 2.731 de transferuri de date, prin intermediul reţelei de partajare fişiere GNUTELLA, fişierele conţinând materiale pornografice cu minori, o parte dintre acestea având denumiri specifice, respectiv pthc (preteen hard core), 10yo, 5yo, pedoland etc.
Și-a recunoscut faptele
”În perioada 06.07.2014 – 15.07.2014, inculpatul, prin intermediul aceleiaşi aplicaţii informatice, a pus la dispoziţie celorlalţi utilizatori, în spaţiul public, un număr de 31.036 fişiere, având în conţinut materiale pornografice cu minori. La percheziția domiciliară efectuată în data de 17 iulie 2014, au fost identificate şi ridicate mai multe sisteme informatice şi medii de stocare a datelor, respectiv 12 hard-disk-uri, 4 memory-stick-uri şi 1.331 de DVD-uri şi CD-uri, cu privire la care, suspectul a declarat că a stocat materiale pornografice cu minori”,se mai arată în comunicatul DIICOT. La audieri, Mihnea Gheorghe Columbeanu a recunoscut săvârşirea faptelor reţinute în sarcina sa, arătând că, ”începând cu anul 2004, a utilizat reţelele P2P în scopul procurării de materiale pornografice cu minori, pe care ulterior le-a stocat”.
Mihnea-Gheorghe Columbeanu s-a născut în Bucureşti, pe 4 ianuarie 1960. Columbeanu a jucat în filmele "Cuibul de viespi", din 1987, regizat de Horea Popescu, "Liceenii", din 1987, de Nicolae Corjos, "Al patrulea gard, lângă debarcader", din 1986, de Cristiana Nicolae, "Declaraţie de dragoste", din 1985, de Nicolae Corjos, "Secretul lui Bachus", din 1984, regizat de Geo Saizescu, "Am o idee", din 1981, de Alecu Croitoru, şi în "Al treilea salt mortal", din 1980, realizat de Alecu Croitoru.
Regizorul Columbeanu
În calitate de regizor, acesta a realizat filmele "Neînvinsă-i dragostea", din 1993, "Fără lumini de poziţie", din 1989, şi "Mitul lui Mitică", din 1982, potrivit Mediafax. Totodată, Columbeanu a lucrat ca asistent de regie pentru pelicule precum "Casa din vis", "Iacob", "Cuibul de viespi", "Liceenii", "Nişte băieţi grozavi" şi "Al treilea salt mortal".
Situatie aberanta, la ANAF! Ce le trimite romanilor acasa! Oamenii sunt indignati

Stirile zilei
animalzoo.ro
doctorulzilei.ro
De ce este orgasmul cea mai eficientă metodă prin care ne...
Alte articole din categoria: Justiţie
Alte articole din categorie

Kovesi LOVEȘTE DUR la Bruxelles. Instituțiile europene AU FOST ALERTATE

ALERTĂ în Justiție! REVINE ideea PRAGULUI VALORIC! DIICOT face pasul final
19,00Lei
LASA UN COMENTARIU