Superliga. CFR Cluj a învins Farul Constanța. Echipa lui Hagi, tot mai departe de un nou titlu Sursa Foto: Facebook

CFR Cluj a învins-o pe Farul, scor 3-1, în ultimul meci al etapei 14 din Liga 1. Constantin Budescu a reușit să deschidă scorul pentru constănțeni, însă gazdele au reușit să întoarcă scorul.

Cu un nou stil de joc adoptat după venirea lui Mandorlini, CFR Cluj reușește să ofere spectacol atunci când joacă. După victoria de aseară, CFR Cluj s-a apropiat la un punct în spatele celor de la FCSB, lideri în Superliga.

Victorie acasă cu 3-1 pentru CFR Cluj în ultima etapă din Superliga

Formația antrenată de Andrea Mandorlini a învins-o pe campioana Farul Constanța, în urma unui meci dominat în totalitate de ardeleni.

Deși a început rău meciul, cu un gol încasat de la Constantin Budescu în minutul 24, CFR Cluj a reușit să revină pe tabelă. Decarul Farului a deschis scorul cu un șut bine plasat, din marginea careului, după ce CFR Cluj a avut două ocazii mari de gol.

În minutul 31, Karlo Muhar a reușit să egaleze, cu capul, după o recentrare în careu din partea dreaptă. Kresic a așezat mingea într-o poziție perfectă de finalizare, după o centrare excelentă cu efect a lui Camora. În minutul 64, Karlo Muhar a reușit dubla cu un șut plasat din interiorul careului.

Juricic a reușit să facă scorul de 3-1 pentru CFR Cluj în minutul 68, Acesta a profitat de un șut slab trimis de coechipierul său Otele, și a reușit să înscrie.

După acest meci, CFR Cluj s-a apropiat la un punct de FCSB. Farul se află în acest moment pe locul 7, cu doar 20 de puncte strânse în 14 etape.

CFR e neînvinsă de cinci etape consecutive, în care are trei victorii şi două egaluri.

Farul venea după cinci etape consecutive fără înfrângere, trei victorii şi două egaluri.