Steaua - Sturm Graz, 1-0. Ciprian Marica a marcat primul gol în tricoul „roș-albaștrilor”

Steaua s-a impus la limită, scor 1-0, în partida amicală disputată, astăzi, cu Sturm Graz, în cadrul celui de-al doilea cantonament din Turcia.

Steaua a câștigat jocul cu austriecii de la Sturm Graz (scor 1-0), programat, vineri, în cel de-al doilea cantonament pe care „roș-albaștrii” îl susțin în Turcia. Oamenii lui Laurențiu Reghecampf au avut șansa de a deschide scorul în minutul 16, atunci când Hamroun a executat peste poartă o lovitură de la 11 metri acordată în urma unui fault suportat de Ciprian Marica. Internaționalul român a fost titular și a marcat golul victoriei, în minutul 61. A fost prima reușită a lui Marica în tricoul noii sale echipe.