Steaua, desfiinţată în primul amical din 2014

TATAT
Autor: | | 2 Comentarii | 1286 Vizualizari

Echipa de fotbal Steaua Bucureşti a început cu stângul anul 2014. Aflată în cantonament în Spania, la Marbella, Steaua a disputat aseară primul meci amical.

###Steaua a pierdut fără drept de apel amicalul de ieri cu nemţii de la FC Nurnberg, 1-5.Unicul gol al Stelei a fost marcat de ex-gălăţeanul Neagu, cu un sfert de oră înainte de final, când scorul era de 4-0. Steaua - FC Nurnberg 1-5În prima repriză:Tătăruşanu - Râpă, G. Matei, Varela, Pîrvulescu - Prepeliţă, Bourceanu - Adi Popa, Keşeru, Tănase - Piovaccari.În repriza secundă:Niță - Neagu, Szukala, Aldea, Latovlevici - Răduţ, Pintilii - Chipciu, Stanciu, Iancu - Kapetanos.Programul meciurilor din primul cantonament al Stelei:14 ianuarie - ora 19:00 STEAUA - FC Nurnberg - Stadionul Marbella16 ianuarie - ora 19:00 STEAUA - Werder Bremen - Stadionul Algeciras18 ianuarie - ora 19:00 STEAUA - FC Lucerna - Stadionul San Pedro20 ianuarie - ora 19:00 STEAUA - FC Baku - Stadionul Marbella22 ianuarie - STEAUA - Malaga CF - ora şi locul disputării partidei vor fi anunțate ulteriorSteaua va avea două zile de pauză, după care se va întoarce pe 26 ianuarie în Spania.Programul partidelor din al doilea cantonament:28 ianuarie - STEAUA - Dinamo Kiev30 ianuarie - STEAUA - IFK Goteborg1 februarie - STEAUA - Lokomotiv Plovdiv3 februarie - STEAUA - Korona Kielce5 februarie - STEAUA - IF Elfsborg Boras

LIVE VIDEO Simona Halep-Polona Hercog SE JOACA ACUM pentru SFERTURI!

Tag-uri: steaua