Steaua, desfiinţată în primul amical din 2014

Echipa de fotbal Steaua Bucureşti a început cu stângul anul 2014. Aflată în cantonament în Spania, la Marbella, Steaua a disputat aseară primul meci amical.

Steaua a pierdut fără drept de apel amicalul de ieri cu nemţii de la FC Nurnberg, 1-5.

Unicul gol al Stelei a fost marcat de ex-gălăţeanul Neagu, cu un sfert de oră înainte de final, când scorul era de 4-0.

Steaua - FC Nurnberg 1-5

În prima repriză: Tătăruşanu - Râpă, G. Matei, Varela, Pîrvulescu - Prepeliţă, Bourceanu - Adi Popa, Keşeru, Tănase - Piovaccari.

În repriza secundă: Niță - Neagu, Szukala, Aldea, Latovlevici - Răduţ, Pintilii - Chipciu, Stanciu, Iancu - Kapetanos.

Programul meciurilor din primul cantonament al Stelei:

14 ianuarie - ora 19:00 STEAUA - FC Nurnberg - Stadionul Marbella 16 ianuarie - ora 19:00 STEAUA - Werder Bremen - Stadionul Algeciras 18 ianuarie - ora 19:00 STEAUA - FC Lucerna - Stadionul San Pedro 20 ianuarie - ora 19:00 STEAUA - FC Baku - Stadionul Marbella 22 ianuarie - STEAUA - Malaga CF - ora şi locul disputării partidei vor fi anunțate ulterior

Steaua va avea două zile de pauză, după care se va întoarce pe 26 ianuarie în Spania.

Programul partidelor din al doilea cantonament: 28 ianuarie - STEAUA - Dinamo Kiev 30 ianuarie - STEAUA - IFK Goteborg 1 februarie - STEAUA - Lokomotiv Plovdiv 3 februarie - STEAUA - Korona Kielce 5 februarie - STEAUA - IF Elfsborg Boras