Soții Georgescu, aspru criticați pe internet. Mesajul jurnalistului Victor Ciutacu

Soții Georgescu, aspru criticați pe internet. Mesajul jurnalistului Victor CiutacuVictor Ciutacu. Sursa foto: Arhiva EVZ

Victor Ciutacu a vorbit despre audierea lui Călin Georgescu și a lansat un val de critici la adresa fostului candidat. Miercuri, acesta a fost ridicat din trafic și dus la Parchetul General. După mai multe ore petrecute în fața procurorilor, Georgescu a fost plasat sub control judiciar. De asemenea, pe numele lui au fost stabilite șase capete de acuzare.

Victor Ciutacu i-a criticat pe soții Georgescu

După ce a fost oprit în trafic, Călin Georgescu le-a spus oamenilor legii că vrea să meargă la toaletă. Jurnalistul Victor Ciutacu l-a ironizat pe fostul candidat la prezidențiale, făcând referire la declarațiile sale legate de sănătate și medicină.

„Câteva considerații despre circul în desfășurare. Cand a vazut Miliția, eroul antiglobalist s-a cerut la pipi. Dacii liberi se p*** pe ei, dar nu plecau capul în fața romanilor. Cum adică savantul are o problemă de sănătate? L-a tras la ovare de la băile în lacul de munte?”, a scris jurnalistul, pe Facebook.

Călin Georgescu

Călin Georgescu. Sursa foto: INQUAM

Soția fostului candidat la prezidențiale nu a scăpat de critici

În fața Parchetului a ajuns și Cristela Georgescu.

„Președinta aleasă s-a prezentat la circul din fața procuraturii, la câteva ceasuri după ce i-au săltat fătălăul, cu coafura și manichiura impecabile. Așa fac doamnele la stres major, se detensionează la salon?”, a afirmat el.

Victor Ciutacu a făcut referire și la postul Realitatea, care l-a promovat intens pe fostul candidat la prezidențiale.

„Dreptcredincioasa prima doamna aleasă a venit cu rugăciunea scrisă pe o copiuță. Credeam că astea nu se uită. Nu-s ca mersul pe bicicleta și patinajul?

Postul tv al firmei de gunoi ține să demonstreze că omul se trage din maimuța. Merci, nu e nevoie, știam. Lipsește din mijlocul acțiunii regina dezvăluirilor. O caută facturile de la Nordis.”, a încheiat jurnalistul.