Cercetătorii, șocați de dependența de smartphone a adulților. "Sunt o binecuvântare, dar și un blestem"
Oamenii, inclusiv adulții care se apropie de bătrânețe, sunt atât de dependenți de smartphone-urile lor încât acestea au devenit casele lor. Aceasta este concluzia antropologilor de la University College London,...