RUGBY. România a fost ÎNVINSĂ de reprezentativa din Tonga, în ultimul meci al anului

Naționala de rugby a României a pierdut cu scorul de 20-25 partida jucată, sâmbătă, pe teren propriu, împotriva selecționatei din Tonga.

Naționala de rugby a României a întâlnit, sâmbătă, pe stadionul „Arcul de Triumf”, într-o partidă amicală, naționala din Tonga. „Stejarii” le-au făcut față adversarilor în multe momente ale întâlnirii, dar au pierdut cu 20-25, după ce la pauză au fost conduși cu scorul de 6-8. Pentru „tricolori” au marcat Floriun Vlaicu, cel care a transformat o lovitură de pedeapsă în minutul 3 și a repetat reușita în minutul 22. Ionuț Dumitru și-a trecut în cont un eseu, în minutul 54, Vlaicu a transformat, iar Johann Van Heerden a culcat și el balonul în terenul de advers, în minutul 61. De asemenea, Vlaicu a transformat.