Oțelul, învinsă de Mordovia Saransk

Oțelul Galați, campioana României, a pierdut primul meci amical disputat în cantonamentul din Cipru.

Moldovenii lui Dorinel Munteanu au fost învinși de rușii de la Mordovia Saransk, echipă de liga a doua, scor 1-2.

Pentru Oțelul a marcat Milan Perendija, în minutul 36. Rușii au întors rezultatul după pauză.

Iată echipa de start a lui Dorinel Munteanu: Grahovac - Cojoc, Sîrghi, Perendija, Sălăgeanu - Giurgiu, Filip - Iorga, Viglianti, Stromajer - Haskic.

După pauză, Oțelul a arătat astfel: Braneţ - Ljubinkovici, Benga, Costin, Ilie - Didi, Chebac, Paraschiv - V. Munteanu, Haskic, Antal. A mai jucat Butoi.

Oțelul are programat următorul amical sâmbătă, cu o altă formație rusă, de această dată din prima ligă, Volga Novgorod.