MOMENT ISTORIC în fotbalul românesc. O echipă A PROMOVAT pentru prima dată în Liga I

Dunărea Călărași a câștigat, sâmbătă, partida disputată, pe teren propriu, cu Ripensia Timișoara, scor 3-1, și a promovat în primul eșalon.

Eveniment istorica la Călărași, după ce Dunărea a obținut promovarea în Liga I Betano, în premieră. Sâmbătă, echipa lui Dan Alexa a câștigat confruntarea cu Ripensia Timișoara (scor 3-1), disputată pe teren propriu, datorită golurilor înscrise de Valentin Munteanu (47), Alin Dobrosavlevici (54) și Silviu Pană (83). Oaspeții au condus la pauză, grație reușitei lui Călin Toma, din minutul 30.