Meci excepțional reușit de Valentin Mihăilă. Atacantul Craiovei a marcat 3 goluri pentru naționala de tineret

Valentin Mihăilă a fost eroul partidei câștigate de naționala de tineret, scor 4-1 cu Finlanda

Naționala de tineret a României s-a impus, joi, la Voluntari, scor 4-1, într-o confruntare disputată împotriva Finlandei, în preliminariile Campionatului European din 2021. Toate privirile au fost atrase de Valentin Mihăilă, atacantul de la CS „U” Craiova, care a marcat de 4 ori împotirva nordicilor. Oaspeții au deschis scorul în minutul 3 prin Kaan Kairinen, apoi Mihăilă a punctat în minutele 8, 16 și 78. În minutul 45+5, presat de Mihăilă, Hyvarinen și-a trimis mingea în poartă. Atacantul Craiovei a mai înscris și în minutul 41, dar golul a fost anulat pentru ofsaid.

România este lidera grupei a 8-a, cu 9 puncte, la egalitate cu Danemarca. „Tricolorii” au disputat 4 meciuri, nordicii doar 3.