LIGA I: Steaua - CSMS Iași, 1-1. „Roș-albaștrii” s-au împiedicat pe teren propriu, dar moldovenii au ratat calificarea în play-off

Steaua a remizat, sâmbătă, la Pitești, cu CSMS Iași (scor 1-1), în ultima etapă a sezonului regulat. În ciuda rezultatului pozitiv, moldovenii nu vor juca în play-off.

Steaua nu și-a revenit după eșecul înregistrat în rudna precedentă, în fața celor de la FC Voluntari (scor 1-3) și s-a încurcat, sâmbătă, la Pitești, de CSMS Iași (scor 1-1). Oaspeții au condus la pauză, după reușita lui Golubovici (25), dar s-au văzut egalați după pauză, gol marcat de Stanciu (46). Ieșenii ar fi avut nevoie de un succes, pentru a se califica în play-off, dar nu au mai putut marca până la final. Într-o altă partidă disputată sâmbătă, ASA Târgu Mureș s-a impus pe teren propriu, scor 1-0, în partida de pe teren propriu, disputată cu FC Botoșani. Golul a fost reușit de Țucudean, în minutul 14. Ardelenii și-au asigurat prezența în play-off, iar CSMS Iași va juca în play-out.