LIGA I. Steaua - Concordia Chiajna, 2-2. „Roș-albaștrii” au ratat o marea ȘANSĂ de a reveni pe primul loc al clasamentului

Steaua a remizat pe „Arena Națională”, duminică seara, în compania Concordiei Chiajna, scor 2-2, și nu a putut să profite de ocazia de a urca pe prima poziție a clasamentului Ligii I.

Steaua a avut oportunitatea de a reveni pe prima poziție a clasamentului, la finalul etapei a 31-a a campionatului intern. După ce ASA Târgu Mureș a pierdut, duminică, la Gaz Metan Mediaș, scor 0-1, oamenii lui Costel Gâlcă aveau nevoie de un succes, pe teren propriu, cu cei de la Concordia Chiajna. Steaua nu a profitat și a obținut doar o remiză, scor 2-2, la capătul unui meci făcut praf de arbitrul Sebastian Colțescu. Gazdele au deschis scorul în minutul 29, după ce Stanciu a transformat un penalty acordat ușor de „central”. Concordia a revenit în partea a doua și a marcat de două ori, prin Boldrin, 54 - penalty și 63. La prima reușită, Colțescu a arătat în mod eronat punctul cu var, iar la cea de-a doua, a acordat aiurea o lovitură liberă. Steaua a egalat în minutul 73, datorită lui Iancu, iar până la final, „militarii” au alergat după un succes care n-a mai venit.