LIGA I. PROBLEME mari la CFR Cluj. Lidera campionatului intern, la al 3-lea meci CONSECUTIV fără VICTORIE. Vestiarul stă pe un butoi cu pulbere

CFR Cluj a remizat, sâmbătă, pe teren propriu, scor 1-1, în confruntarea cu Astra Giurgiu, disputată în etapa a 24-a a Ligii I.

CFR Cluj s-a împiedicat, în Gruia, de Astra Giurgiu, împotriva căreia a remizat, scor 1-1. Florin Bejan, jucătorul oaspeților, a primit cartonașul roșu, în minutul 31, iar gazdele au deschis scorul prin Andrei Mureșan, în minutul 52. În inferioritate numerică, giurgiuvenii au egaalt datorită autogolului marcat de Emmanuel Culio (73). CFR Cluj n-a câștigat niciun meci în 2019, în campionat, acolo unde a mai remizat cu Hermannstadt (1-1, acasă) și a pierdut la Craiova, scor 0-2. Ardelenii rămân lideri, cu 48 de puncte, și sunt urmați de „U” Craiova (45) și FCSB (44 - un meci mai puțin disputat).

La CFR, tensiunea în vestiar este maximă. Jucătorii au refuzat să intre în cantonament, înaintea partidei cu Astra, pentru că au de încasat mai multe prime, pe care oficialii nu le-au achitat. Mario Camora și-a acuzat colegii, pentru că au aruncat în presă informația boicotului.

„Dacă vreți să vorbim de meci, vorbim despre meci. Dacă vreți să vorbim de altele, eu nu sunt ca alții care vă spun tot. Sunt bine informați, să spună ei. Eu zic că trebuie ca tot ceea ce se întâmplă să rămână în vestiar, nu vin aici să-mi spăl rufele în public”, a spus Camora.