LIGA I. FCSB trece lejer de Astra Giurgiu și mecul dă naștere semnelor de întrebare. „Nu vreau să spun că e blat, dar vorbesc despre ceea ce am văzut”

FCSB a câștigat cu 2-0 partida jucată, duminică, pe terenul celor de la Astra Giurgiu, în etapa a 2-a a play-off-ului campionatului intern.

FCSB a întâșnit o formație care nu i-a creat probleme și s-a impus cu scorul de 2-0. Scorul a fost deschis de Harlem Gnohere, în minutul 29. Francezul a înscris din două încercări, profitând de plasamentul catastrofal al fundașului Erico da Silva. Iulian Cristea a încheiat meciul încă din minutul 32 și a bifat primul său gol pentru FCSB. După acest rezultat, „roș-albaștrii” rămân pe locul al 3-lea al clasamentului, cu 28 de puncte. Lideră e CFR Cluj (33), urmată de CS „U” Craiova (29).

Impresaul Florin Manea a declarat că i s-a părut ciudat ce s-a petrecut pe terenul de la Giurgiu. „M-a luat somnul în prima repriză, jucătorii Astrei mi s-au părut foarte relaxați. Nu vreau să spun că e blat, dar vorbesc despre ceea ce am văzut. Mi se pare ridicol marcajul lui Erico. Dacă faci așa ceva la copii și juniori, te bate antrenorul”, a spus Manea la GSP Live. Și pe rețelele de socializare au apărut mai mute comentarii care vizează un meci ciudat la Giurgiu.