LIGA I. FCSB rămâne în coasta liderului CFR Cluj, după o victorie NESPECTACULOASĂ în fața Mediașului

FCSB s-a impus, duminică, la Pitești, scor 2-1, în confruntarea cu Gaz Metan Mediaș din runda a 17-a a sezonului regulat al Ligii I Betano.

FCSB a câștigat cu 2-1 disputa cu Gaz Metan Mediaș, găzduită de Pitești, în etapa a 17-a a campionatului intern. Gazdele au deschis scorul prin Dennis Man (42), într-un moment în care ardelenii evoluau în inferioritate numerică după eliminarea lui Antoni Ivanov (cumul de cartonașe). În a doua repriză, Florin Tănase a dublat avantajul „roș-albaștrilor”, după ce a transformat o lovitură de la 11 metri în minutul 53. Oaspeții au redus din diferență prin Carlos Fortes (63), apoi echilibrul numeric s-a restabilit după ce Olimpiu Moruțan a văzut cartonașul roșu în minutul 69.

Lideră în clasament este CFR Cluj, cu 36 de puncte, podiumul fiind ocupat de FCSB (34) și FC Viitorul (32).