LIGA I. FC Brașov - Dinamo, 1-0. COLAPS la echipa din Ștefan cel Mare. „Roș-albii” au bifat cea de-a doua înfrângere CONSECUTIVĂ

FC Brașov s-a impus, sâmbătă seară, scor 1-0, în partida disputată cu Dinamo, pe teren propriu, în runda a 23-a a campionatului intern.

FC Brașov a câștigat cu mult noroc, sâmbătă, meciul disputat la poalele Tâmpei, cu Dinamo, în etapa a 23-a a Ligii I. „Stegarii” s-au impus în final, scor 1-0, datorită unei reușite ce i-a aparținut lui Cristian Ganea, în minutul 88. Dinamoviștii au controlat jocul, au dominat mai ales în partea secundă, dar au plecat fără niciun punct, chiar dacă, din minutul 74 au evoluat în superioritate numerică, după eliminarea brașoveanului Bencun.

Flaviust Stoican, antrenorul dinamoviștilor, a înregistrat cea de-a doua înfrângere consecutivă de la revenirea în „Groapă”. În cel de-al doilea mandat, Stoican a câștigat cu Ceahlăul, scor 3-1 și a pierdut cu Concordia Chiajna, scor 0-3.

Antrenorul „câinilor” este de părere că înfrângerea echipei sale este total nemeritată: „Am dat peste o echipă care s-a apărat bine şi nu ne-a pus probleme. A venit acest gol din lovitură liberă care a decis meciul. Asta este, ridicăm capul din pămînt şi mergem mai departe”, a spus Stoican la Digi Sport.