LIGA I. Dinamo - Pandurii, 3-2. „Câinii” au câștigat dramatic meciul cu gorjenii

Dinamo s-a impus, duminică, scor 3-2, în meciul jucat pe teren propriu cu formația Pandurii Târgu Jiu. Gazdele au marcat golul decisiv în minutul 90+2, prin Bilinski.

Dinamo a suferit în partida disputată în Ștefan cel Mare contra celor de la Pandurii Târgu Jiu, dar a învins cu scorul de 3-2. „Câinii” au dezmorțit tabela în minutul 6, după reușita lui Alexe, iar oaspeții au revenit și au trecut în avantaj, datorită golurilor lui Roman (8 și 50). Bilinski a marcat în minutul 90+2 și a adus trei puncte formației pregătite de Flavius Stoican. În minutul 90, Roman, jucătorul oaspeților, a fost eliminat, iar dinamovistul Fai a luat și el drumul către vestiare, trei minute mai târziu.