LIGA I. DEZASTRU pentru Dinamo. „Câinii” AU PIERDUT al 3-lea meci consecutiv în campionat și nu au tras șut pe poartă. Florin Bratu este ca și DEMIS

Dinamo a fost învinsă, vineri, în deplasare, de Poli Iași (scor 0-1), în etapa a 9-a a campionatului intern. Antrenrul Florin Bratu va părăsi echipa din Ștefan cel Mare.

Dinamo a pierdut meciul jucat, vineri, pe terenul formației Poli Iași, scor 0-1, în runda a 9-a a Ligii I Betano. Singurul gol al partidei i-a aparținut lui Dylan Flores, în minutul 38, iar oaspeții nu au șutat pe spațiul porții pe parcursul celor 90 de minute. A fost al 3-lea eșec consecutiv pentru dinamoviști, care au mai fost învinși de „U” Craiova (0-3) și Astra Giurgiu (scor 1-2). Antrenorul Florin Bratu este ca și demis de la gruparea „roș-albă”, și, conform gsp.ro, directorul general, Ionel Dănciulescu își va da și el demisia. După 9 etape, Dinamo a înregistrat 3 victorii, un rezultat de egalitate și 5 înfrângeri.