LIGA EUROPA. Wolfsburg - Napoli, 1-4. Italienii au obținut o victorie COLOSALĂ în Germania. Rezultatele de joi

Napoli a câștigat categoric meciul jucat, joi, pe terenul celor de la Wolfsburg, scor 4-1, în prima manșă a sferturilor de finală din Liga Europa.

Napoli este sigură de calificarea în semifinalele Ligii Europa, după victoria obținută, joi, în deplasare, cu WfL Wolfsburg, scor 4-1, în prima manșă a „sferturilor”. Italienii le-au predat nemților o lecție de fotbal și au înscris prin Higuain (15), Hamsik (23 și 64) și Gabbiadini (77). Gazdele au redus din diferență după reușita lui Bendtner (80).