Incidente grave la meciul Craiovei. Meciul a fost întrerupt 35 de minute!

Arnold Hunter, arbitrul meciului CS „U” Craiova - Honved Budapesta, a fost lovit de o brichetă, la puțin timp după ce în apropierea sa explodase o brichetă.

CS „U” Craiova a jucat, în această seară, pe teren propriu, partida cu Honved Budapesta, din returul turului al 2-lea preliminar al Ligii Europa. Jocul se îndrepta spre executarea loviturilor de departajare, după ce în tur scorul fusese 0-0, iar la Craiova, după 118 minute nu se marcase.

Însă, după un conflict între Qaka (CS „U” ) și Batik, nervii s-au încins, jucătorii au început să se îmbrâncească, iar arbitrul Arnold Hunter a fost lovit cu o brichetă, în spate, la puțin timp după ce în preajma sa explodase o petardă. „Centralul” a avut nevoie de îngrijire medicală, dar și-a revenit după aproximativ 5 minute. Au urmat peste 30 de minute de confuzie, în care nu s-a știut dacă meciul va fi reluat.

În cele din urmă, pe teren a apărut arbitrul de rezervă, care a dat drumul partidei. Apoi au urmat loviturile de departajare. Oltenii s-au impus cu scorul de 3-1 și vor evolua în turul următor, cu AEK Atena. Craiova o să joace cel puțin un meci cu porțile închise