Ianis Hagi, pasă de gol pentru Genk. Fiul „Regelui” a fost remarcat în Belgia | VIDEO

Genk a învins la scor, aseară, formația Waasland-Beveren, 4-1, în etapa a 19-a din prima ligă beligiană. În acest meci, Ianis Hagi a contribuit din plin la unul dintre golurile „alb-albaștrilor”.

Campioana Belgiei nu a avut nicio emoție în fața penultimei clasate și s-a impus în final cu 4-1. În acest joc, tehnicinaul lui Genk, Hannes Wolf, a mizat și pe serviciile lui Ianis Hagi. Internaționalul român a intrat în minutul 68 al meciului, în locul lui Paintsil, și s-a remarcat imediat pe teren.

Hagi Jr. a transformat impecabil o lovitură de la colțul terenului, la un minut distanță de la intrarea sa pe teren, iar Berge a înscris al patrulea gol al lui Genk în jocul de aseară. În 12 partide, Ianis Hagi a marcat 3 goluri și a oferit 4 pase decisive pentru Genk.