HANDBAL. Înfrângere neașteptată pentru CSM București. „Tigroaicele”, îmblânzite de Krim Ljubljana

CSM București a fost învinsă, sâmbătă, în deplasare, de Krim Ljubljana, scor 22-23, într-o partidă din grupele principale ale Ligii Campionilor.

CSM București a pierdut cu scorul de 22-23 partida jucată, în deplasare, cu slovenele de la Krim Ljubljana, în grupele principale ale Ligii Campionilor. La pauză gazdele au avut avantaj de un gol și au condus 12-11. Bucureștencele au înregistrat cea de-a doua înfrângere consecutivă, după eșecul de la Gyor, scor 25-27. CSM se află pe locul al 3-lea al clasamentului, cu 10 puncte, și este calificată în sferturile de finală ale competiției.