FOTBAL EUROPEAN. Probleme mari pentru Mircea Lucescu. Turica a pierdut și în fața Albaniei, pe teren propriu

Reprezentativa Turciei a fost învinsă, luni, acasă, de Albania, scor 2-3, într-o confruntare amicală. Selecționerul Mircea Lucescu a bifat cel de-al doilea eșec consecutiv.

Turcia a pierdut amicalul jucat, luni, pe teren propriu, împotriva Albaniei (scor 2-3), iar Mircea Lucescu adună din ce în ce mai mulți contestatari. Oaspeții au condus cu 2-0 la pauză, după „dubla” lui Armando Sadiku (24 și 39), iar în minutul 41, albanezul Ledian Memushaj a văzut cartonașul roșu. Turcii au redus din diferență după golul reușit de Cengiz Under (47), dar au mai încasat un gol de la Eros Grezda (56). Formația lui Lucescu a mai redus o dată din diferență, grație lui Emre Akbaba (60). Joia trecută, naționala „Semilunei” a fost învinsă de România, scor 0-2.