FOTBAL EUROPEAN. Manchester United, CALIFICARE în finala Cupei Angliei. „Diavolii” s-au impus în meciul cu Tottenham

Manchester United s-a calificat în finala Cupei Angliei, după succesul bifat, sâmbătă, pe „Wembley”, în fața celor de la Tottenham, scor 2-1.

Manchester United a câștigat cu scorul de 2-1 confruntarea jucată, sâmbătă, pe „Wembley”, contra echipei Tottenham Londra, în semifinalele Cupei Angliei. Londonezii au deschis scorul prin Dele Alli, în minutul 11, dar la pauză a fost consemnată egalitatea, după reușita lui Alexis Sanchez (24). în repriza a doua, „diavoliI” au lovit decisiv, grație lui Ander Herrera, în minutul 62. Tottenham n-a reușit să anuleze avantajul, iar United merge în finală. În ultimul act, Manchester va evolua împotriva câștigătoarei din meciul Chelsea - Southampton, programat duminică.