FOTBAL EUROPEAN. Echipa lui Răzvan Lucescu și-a întrerupt o serie INCREDIBILĂ de victorii. PAOK rămâne lideră în Grecia

PAOK Salonic a remziat, duminică, în deplasare, cu AEK Atena, scor 1-1, într-o partidă din etapa a 19-a a campionatului Greciei.

PAOK Salonic a plecat neînvinsă, de pe terenul campioanei en-titre, AEK Atena, la finalul confruntării disputate, duminică, și încheiată cu scorul de 1-1. Echipa lui Răzvan Lucescu a deschis scorul în minutul 10, prin Jose Mauricio, iar din minutul 32 a evoluat în inferioritate numerică, după eliminarea lui Leo Jaba. Gazdele au egalat în minutul 74, după reușita lui Ezequil Ponce. PAOK este lideră, cu 51 de puncte, și este urmată de Olympiakos Pireu (45) și AEK Atena (37). PAOK și-a întrerupt o serie de 9 victorii consecutive, iar în total, în 19 etape a bifat 17 victorii și 2 egaluri.