FCSB câștigă pe terenul Craiovei și rămâne în cursa pentru titlu. „Roș-albaștrii” așteaptă reacția CFR-ului

FCSB s-a impus cu scorul de 2-0 în confruntarea cu CS „U” Craiova, disputată, duminică, în deplasare, în etapa a 8-a a play-off-ului Ligii I.

FCSB a câștigat norocos disputa cu CS „U” Craiova (scor 2-0), din runda a 8-a a play-off-ului campionatului intern. „Roș-albaștrii” au deschis scorul prin Florin Tănase, în minutul 34, din penalty, și au mai punctat datorită lui Dennis Man, în minutul 90+5. Gazdele au dominat mare parte din meci, și-au creat ocazii, dar n-au putut să-l învingă pe Cristi Băgrădean. Victoria a fost vitală pentru echipa antrenată de Mihai Teja, care astfel și-a asigurat locul al 2-lea în clasament. În acest moment, lidera CFR Cluj are 44 de puncte, FCSB totalizează 42 de puncte. Ardelenii evoluează, luni, de la ora 21.00, pe terenul Astrei Giurgiu. În ultimele două etape, FCSB joacă la Sepsi Sfântu Gheorghe și pe teren propriu cu CFR Cluj. În runda viitoare, echipa din Gruia dă piept, acasă, cu CS „U” Craiova.