FC Barcelona a ZDROBIT-O pe Deportivo La Coruna, Lionel Messi a revenit cu gol după accidentare. Românul Florin Andone rămâne a fost titular pe „Camp Nou”

FC Barcelona s-a impus fără probleme, scor 4-0, în confruntare jucată, sâmbătă, pe teren propriu, cu Deportivo La Coruna, în cadrul rundei a 8-a a Primerei Division.

FC Barcelona și-a revenit după eșecul înregistrat în runda precedentă, pe terenul celor de la Celta Vigo, scor 2-3. „Extratereștrii” s-au impus, sâmbătă, pe „Camp Nou”, scor 4-0, în confruntarea cu Deportivo La Coruna, din etapa a 8-a a campionatuluI Spaniei. Golurile au fost înscrise de Rafinha (21 și 36), Luis Suarez (43) și Lionel Messi, în minutul 58. Argentinianul a fost recuperat după o accidentare suferită în urmă cu trei săptămâni, în partida cu Atletico Madrid (scor 1-1), și a intrat pe teren în minutul 55, în locul lui Busquets. La oaspeți, atacantul Florin Andone a fost titular, dar n-a reușit să marcheze primul gol în acest sezon.