Dinamo a ajuns la 4 meciuri fără VICTORIE în campionat. Claudiu Niculescu A DEBUTAT în LIGA I cu un EGAL, împotriva lui Sepsi OSK

Dinamo a terminat la egalitate, scor 0-0, partida jucată, vineri, pe teren propriu, împotriva formației Sepsi OSK, în etapa a 10-a a campionatului intern.

Dinamo și Sepsi OSK au remizat fără goluri într-un meci disputat, vineri, în Ștefan cel Mare. Confruntarea a contat pentru runda a 10-a a Ligii I Betano și a consemnat debutul lui Claudiu Niculescu, în campionat, pe banca „roș-albilor”. Dinamoviștii au ajuns la 4 partide consecutive fără victorie în Liga I, după 0-3 cu „U” Craiova, 1-2 cu Astra Giurgiu și 0-1 cu Poli Iași.

„În prima repriză a fost un meci anost, fără ocazii. Am făcut o schimbare la pauză, apoi am riscat, am introdus al doilea atacant. Ne-au pus probleme doar la câteva faze fixe. Eu încă stau să analizez jocul. Mă nemulțumește rezultatul. Jocul mi-a plăcut. Cred că ne-a lipsit șansa. În repriza secundă am pus presiune pe adversar, au venit și ocaziile, dar nu am reușit să marcăm. Am avut agresivitate, dar nu am reușit să spargem defensiva lor. Avem mult de muncă. Trebuie să începem să câștigăm.

Singurul antrenament pe care l-am făcut a fost aseară. De săptămâna viitoare ne vom ocupa de lucrurile care nu merg. Eu am mare încredere.

Am avut emoții să mă întorc aici, unde am creat mari performanțe. Am revăzut o parte dintre suporterii care mă încurajau și în perioada în care eram pe teren. Le promit că vom face orice pentru a reveni sus! Am trăit și eu astfel de perioade, în care suporterii se întorceau. Ăsta trebuie să fie obiectivul nostru, să readucem suporterii pe stadion", a spus Claudiu Niculescu la Digi Sport.