Dezastru pentru Tottenham! S-au făcut de rușine...

Tottenham a primit, marți seară, cea mai cumplită umilință din istoria sa recentă, după ce a pierdut cu Bayern Munchen, acasă, cu 2-7.

Gnabry a strălucit, în Anglia, cu 4 goluri și pase de gol, în cel mai nebun meci al sezonului de până acum.

A fost un adevărat regal fotbalistic și o premieră absolută: pentru prima oară în istoria de 137 de ani a clubului, Tottenham a încasat şapte goluri acasă!

Bayern s-a jucat pe terenul de la Londra, dar mai ales în partea a doua a meciului, pentru că la pauză era doar 2-1.

Eroul lui Bayern Munchen a fost Serge Gnabry - fost jucător al rivalei Arsenal, Gnabry a marcat de patru ori împotriva lui Spurs!

Cu zece minute înainte de final, era 4-2 pentru Bayern, care câştigase la scor şi în prima etapă, 3-0 cu Steaua Roşie. Nemţii au dat şapte goluri din 11 şuturi la poarta campionului mondial Hugo Lloris.

Lewandowski a reuşit şi el o dublă în victoria cu 7-2 în deplasare la Tottenham. Pentru Bayern urmează partida cu Hoffenheim din Bundesliga, potrivit Digisport.

Echipele de start

Tottenham: Lloris - Aurier, Vertonghen, Alderweireld, Rose - Sissoko, Winks, Ndombele, Alli - Kane, Son

Rezerve: Gazzaniga, Davies, Dier, Eriksen, Lamela, Lucas, Sanchez

Bayern: Neuer - Pavard, Boateng, Sule, Alaba - Kimmich, Tolisso - Coman, Gnabry, Coutinho - Lewandowski

Rezerve: Ulreich, Thiago, Cuisance, Davies, Martinez, Muller, Perisic