Dezastru. FCSB a ratat complet sezonul. „Roș-albaștrii” au fost eliminați din Liga Europa

FCSB a ratat calificarea în Liga Europa, după înfrângerea suferită, joi, în deplasare, în returul play-off-ului Ligii Europa, contra portughezilor de la Vitoria Guimaraes.

FCSB a ratat calificarea în Liga Europa, după înfrângerea suferită, joi, în deplasare, în returul play-off-ului Ligii Europa, contra portughezilor de la Vitoria Guimaraes. După 0-0 în tur și o primă repriză în care tabela nu a suferit modificări, lusitanii au făcut diferența datorită unui gol marcat de Edmond Tapsoba, în minutul 53, din penalty.

FCSB n-a reușit să marcheze un gol izbăvitor, care ar fi dus în grupele competiției și ratează unul dintre cele două mari obiective ale sezonului. În Liga I, titlul pare o utopie, pentru că echipa lui Bogdan Argeș Vintilă se află pe ultimul loc după 7 etape.