DERBY INCENDIAR în Giulești. Rapid și Steaua s-au întâlnit într-un meci nemaivăzut în liga a IV-a

Rapid și Steaua au remizat (scor 1-1), sâmbătă, în Giulești, într-o partidă care s-a disputat în etapa a 8-a a ligii a IV-a.

Academia Rapid și CSA Steaua s-au duelat, sâmbătă, într-o partidă din runda a 8-a a ligii a IV-a. Derby-ul, găzduit de stadionul „Valentin Stănescu”, la care au asistat aproximativ 10.000 de fani, s-a încheiat la egalitate, scor 1-1. Oaspeții au deschis scorul după ce Andrei Predescu a transformat o lovitură de la 11 metri, în minutul 27, giuleștenii au egalat grație reușitei lui Daniel Niculae, din minutul 38. Ambele echipe au avut câte un jucător eliminat: Doru Bratu (Rapid) și Andrei Predescu (Steaua).