CUPA ROMÂNIEI. FCSB s-a CALIFICAT cu mare chin în „optimi”. „Roș-albaștrii” au suferit în fața unei echipe din liga a 3-a

FCSB a câștigat la limită, scor 1-0, partida jucată, joi, la Zlatna, cu Unirea Alba Iulia, și s-a calificat în optimile de finală ale Cupei României.

FCSB a suferit în fața formației Unirea Alba Iulia, joi, într-o partidă din „șaisprezecimile” Cupei României, disputată la Zlatna. Oamenii antrenați de Nicolae Dică s-au impus cu 1-0 și au făcut pasul către optimile de finală. 85 de minute au rezistat ardelenii în fața „roș-albaștrilor”, iar tabela a fost modificată după reușita lui Rau Rusescu. În minutul 90+2, oaspeții au primit o lovitură de la 11 metri, dar Florin Tănase a trimis în bară.