CUPA ROMÂNIEI. Echipa lui Gică Hagi a fost ELIMINATĂ în „optimi”, după un meci cu 5 goluri marcate într-o repriză

FC Botoșani s-a calificat, marți, în „sferturile” Cupei României, după ce a trecut de FC Viitorul, pe teren propriu, scor 3-2. Toate golurile s-au marcat în repriza secundă.

FC Botoșani a câștigat meciul disputat, marți, acasă, împotriva formației FC Viitorul (3-2), în optimile de finală ale Cupei României. După o primă repriză fără mari momente de atracție, spectacolul a apărut în actul secund. Gazdele au deschis scorul prin Sebastian Chitoșcă (50), iar oaspeții au egalat datorită lui Cristian Gavra (64). Botoșaniul a preluat din nou conducerea, gol marcat de Mihai Roman (74), dobrogenii au egalat din nou, marcator Denis Drăguș (78). Golul victoriei și al calificării în „sferturi” i-a aparținut lui Florin Plămadă (81).