CUPA ROMÂNIEI. Dinamo merge în „sferturi”, după o VICTORIE la loviturile de departajare, în fața unei echipe din liga a III-a

Dinamo s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României după ce a eliminat-o pe Universitatea Cluj, la loviturile de departajare, scor 1-1 și 3-1.

Dinamo a muncit serios pentru a obține calificarea în sferturile de finală ale Cupei României. Miercuri, „câinii” au trecut în deplasare de Universitatea Cluj (liga a III-a), scor 1-1 și 3-1 după executarea penalty-urilor. Oaspeții au deschis scorul prin Laurențiu Corbu (14), gazdele au restabilit egalitatea după reușita lui Dorin Goga din minutul 34. Până la finalul celor 90 de minute nu s-a mai marcat, iar tabela n-a suferit modificări nici în reprizele de prelungire. La loviturile de departajare, pentru Universitatea a marcat Octavian Ursu și au ratat Dorin Goga, George Florescu și Paul Chiș, iar pentru Dinamo au punctat Steliano Filip, Rivaldinho și Diogo Salomao și a ratat Paul Anton.