CUPA ROMÂNIEI. Astra Giurgiu a demolat-o pe CFR Cluj și este aproape calificată în finală

Astra Giurgiu s-a impus cu scorul de 3-1, în partida cu CFR Cluj, disputată, miercuri, în deplasare, în prima manșă a semifinalelor Cupei României.

Astra Giurgiu a făcut un pas uriaș către finala Cupei României. Miercuri, „alb-negrii” au câștigat cu 3-1 partida disputată pe terenul celor de la CFR Cluj, în turul semifinalelor. Gheorghe Valentin a deschis scorul pentru Astra, în minutul 4, gazdele au revenit datorită lui Cristi Bud (15). Julien Begue a punctat și el pentru giurgiuveni, în minutul 35, apoi Mihai Butean a stabilit scorul final, în repriza a doua (51). Meciul retur se va disputa la data de 23 aprilie. În cealaltă semifinală, joi, de la ora 20.00, se vor înfrunta CS „U” Craiova și FC Viitorul.