Argentina a ales! Messi a fost DETRONAT

După opt ani în care a fost ales drept cel mai bun jucător al anului în Argentina, Lionel Messi a pierdut acest titlu, fiind detronat în 2014 de către Angel Di Maria

Jurnalisștii i-au acodardat în acest an lui Di Maria premiul de cel mai bun jucător argentinian, iar aceștia au considerat că fotbalistul sud-american a avut conribuții decisive pentru Real Madrid în cursa grupării spaniole de câștiga cel de-al zecelea trofeu al Ligii Campionilor.

După opt ani în care a câștigat acest premiu, Lionel Messi a fot astfel detronat de compatriotul său Angel Di Maria.

În vară, Di Maria a fost achiziționat de Manchester United de la Real Madrid pentru suma de 75 de milioane de euro, iar fotbalistul argentinian a fost și unul dintre cei mai apreciați fotbaliști de la Mondialul din Brazilia, turneu în care a fost decisiv în calificarea în finală a „Pumelor”, pierdută însă de aceștia în fața Germaniei (0-1).