Amical: Farul - Steaua 1-2

Steaua a învins astăzi Farul Constanța cu 2-1. Meciul de la malul mării a fost ultimul amical al iernii pentru trupa lui Gigi Becali.

Echipa de fotbal Steaua se află de la începutul acestei săptămâni în cantonament la Constanța.

În afara obișnuitelor antrenamente, trupa lui Gigi Becali a programat și un joc de verificare cu Farul Constanța. Steaua s-a impus cu 2-1 la capătul unei partide care, în ciuda terenului greu, a avut totuși ritm. Farul putea obține egalarea în minutul 90+4, atunci când Vali Badea a șutat în bară.

Farul - Steaua 1-2 Marcatori: Pătulea (42) / Rusescu (18), T. Bălan (73)

Farul: Curcă - I. Călin, Stegaru, L. Dobre, D. Eze - Ivanovici, Buzea, I. Pană, A. Neagoe - Hussein, Pătulea

Steaua: Stanca - Dănănae, Martinovici, Geraldo, Pîrvulescu - Tatu, Prepeliţă, Răduţ, Fl. Costea - Rusescu, Machado

- la meci asistă în jur de 1.000 de spectatori min. 5: meci echilibrat min. 10: Martinovici îl blochează pe Pătulea min. 11: din nou ocazie pentru Farul, Dino Eze min. 18: gol Steaua, Rusescu, la o acțiune a lui Fl. Costea min. 23: Stanca scoate șutul lui Ivanovici min. 42: gol Farul, Pătulea a transformat un penalty min. 44: ocazie mare pentru Farul, după o fază plecată de la Pătulea PAUZĂ

min. 46: iese Geraldo, intră Bicfalvi min. 55: Tibi Bălan şi Nikolici intră, ies Tatu şi Rusescu min. 58: Farul schimbă toată echipa min. 62: Machado iese, intră Chipciu min. 71: intră Mihai Costea, iese Fl. Costea min. 73: gol Steaua: Tibi Bălan, după o combinație cu Chipciu min. 77: intră Lupu, iese Prepeliță min. 81: iese Răduţ, intră Năstăsie min. 90+4: Vali Badea, de la Farul, a trimis balonul în bara porții steliste!