Unde și-a petrecut Regele Hagi Crăciunul. Ce dorință a marelui fotbalist nu s-a îndeplinit

Gheorghe Hagi, Crăciun alături de fiul său, Ianis Hagi, în Belgia. "Regele" nu a putut să îl vadă pe fiul său în meciul dintre echipa Genk și campioana Belgiei, Eupen.

Gheorghe Hagi, Crăciun în Belgia! Marele fotbalist român s-a dus să petreacă sărbătorile cu fiul său, Ianis Hagi. Deși și-a dorit foarte mult să îl vadă pe Ianis jucând în meciul pe care echipa Genk a disputat- o cu campioana Belgiei, Eupen, dorința lui Gheorghe Hagi nu s-a îndeplinit, potrivit digisport.ro.

Asta deoarece Ianis Hagi, în vârstă de 21 de ani, nu a intrat pe teren în partida pe care Genk a câștigat-o cu 2-1, el fiind tot meciul pe banca de rezerve.

Ianis Hagi, jucător de bază la Genk

Genk a câștigat datorită golurilor marcate de Junya Ito, în minutul 12, și Paul Onuachu, la un sfert de oră după pauză. Lazare Amani a înscris în minutul 63, pentru echipa Eupen.

Campioana Belgiei ocupă abia locul opt în Pro League, cu 31 de puncte, la 15 puncte de liderul Bruges, care are două meciuri jucate mai puțin. Ianis Hagi a jucat în ultimele trei meciuri susținute de Genk, absența lui de pe terenul de joc fiind surprinzătoare. Fiul lui Gheorghe Hagi a jucat în fiecare dintre ultimele trei partide ale lui Genk. Cu Napoli, în Liga Campionilor, a evoluat 19 minute, iar în partidele cu Waasland-Beveren și Anderlecht, în campionat, a jucat 22, respectiv 29.

Tricoul lui Ianis Hagi a fost scos la licitație zilele trecute, cu ocazia unei acțiuni caritabile organizate de Pro League. Licitația a început de la 89 de euro, iar cu patru zile înainte de încheierea ei, tricoul jucătorului român a ajuns la 389 de euro.