Tricolorii mici au remizat cu bulgarii

Echipa naţională de tineret a României a încheiat la egalitate, scor 1-1, o partidă amicală jucată în deplasare cu Bulgaria.

Selecţionata de la sud de Dunăre a deschis scorul în minutul 3, prin Vasiliev, în timp ce scorul final a fost stabilit de dinamovistul Ţucudean în ultimele minute ale primei reprize. Partida de pregătire de la Loveci a fost ultimul test pentru elevii lui Emil Săndoi înaintea reluării meciurileor din preliminariile Euro 2013. La începutul lunii septembrie, România va întâlni Kazahstanul (în deplasare) şi Letonia (pe teren propriu).

Emil Săndoi a început meciul cu Bulgaria în următoarea formulă: Moldovan - Râpă, Rada, Muth, Lupu - Brata, Anton, Enache, Matei - Grozav, Ţucudean.