Ministrul Educaţiei vrea limitarea numărului de elevi dintr-o clasă la cel mult 25
Ministrul Educaţiei, Ecaterina Andronescu, a anunţatcă o măsură pe care vrea să o ia, după aprobarea cifrei de şcolarizare pentru anul viitor, este limitarea numărului de elevi dintr-o clasă la...