Stuttgart, la a zecea înfrângere

VfB Stuttgart a pierdut aseară, în uvertura etapei cu numărul 16 din Bundesliga, campionatul german de fotbal, şi a ajuns la a zecea înfrâmgere stagională.

Fără Ciprian Marica, suspendat, VfB Stuttgart a luat bătaie aseară la Hanovra, scor 1-2, şi e în continuare pe loc retrogradabil. După ce în urmă cu un an juca în Liga Campionilor cu Unirea Urziceni şi reuşea să treacă de grupe, VfB Stuttgart pare să aibă soarta ialomiţenilor. Ivorianul Didier Konan, unul dintre cei mai în formă atacanţi din Bundesliga, a deschis scorul pentru Hannover 96 în minutul 35. Stuttgart a egalat în minutul 74 prin Georg Niedermeier, dar Hannover a revenit şi a reuşit golul victoriei prin acelaşi Konan două minte mai târziu. În urma acestei înfrângeri, antrenorul Jens Keller e ca şi demis, în locul său vehiculându-se numele lui Bruno Labbadia. Azi se joacă următoarele meciuri:

Bayern München - FC St.Pauli Hamburger SV - Bayer Leverkusen     Hoffenheim - 1. FC Nürnberg 1. FC Köln - Eintracht Frankfurt     1. FC Kaiserslautern - VfL Wolfsburg     Borussia Dortmund - Werder Bremen