Șoc în Anglia. Liverpool, prima înfrângere după mai bine de un an de invincibilitate!

„Cormoranii” lui Jurgen Klopp au înregistrat prima înfrângere dina actualul sezon, prima după o pauză de un an și două luni.

Watford a reușit să câștige grație golurilor marcate de Ismaila Sarr (în minutele 54 și 60) și Troy Deeney (72). În urma acestui rezultat, Liverpool rămâne pe primul loc în Anglia, cu un avantaj de 22 de puncte față de Manchester City, ocupanta locului secund, în vreme ce Watford a ieșit, deocamdată, din zona roșie a clasamentului. Înaintea meciului de azi, „Viespile” ocupau penultimul loc din Premier League.

Watford - Liverpool 3-0 Au marcat: Sarr '54 '60, Deeney '72 Echipele de start Watford: Foster - Kiko, Kabasele, Cathchart, Masina - Hughes, Capoue - Sarr, Doucoure, Deulofeu - Deeney Antrenor: Nigel Pearson

Liverpool: Alisson - Alexander-Arnold, Lovren, Van Dijk, Robertson - Oxlade-Chamberlain, Fabinho, Wijnaldum - Salah, Firmino, Salah Antrenor: Jurgen Klopp