Peru - Venezuela, 1-0. Situație INEDITĂ la Copa America. Totul se decide în ultima etapă

Peru a învins reprezentativa Venezuelei, scor 1-0, într-o partidă disputată, joi noapte, în cadrul Grupei C a Copei America. La finalul primelor două etape, cele două naționale se află la egalitate de puncte cu Brazilia și Columbia.

Național statului Peru a trecut, joi noaptea, de prima reprezentativă a Venezuelei, scor 1-0, într-o confruntare din Grupa C a Copei America. Unicul gol al întâlnirii a fost reușit de Pizarro, în minutul 72, iar venezuelenii au evoluat în inferioritate numerică din minutul 29, după eliminarea lui Amorebieta. După disputarea primelor două etape, clasamentul grupei arată astfel: 1. Brazilia 3p (2-2), 2. Peru 3p (2-2), 3. Columbia 3p (1-1), 4. Venezuela 3p (1-1). În ultima rundă, Brazilia va întâlni Venezuela, iar Peru va înfrunta Columbia.