NEWS ALERT. Simona Halep se califică în semifinalele de la Miami, după ce salvează 3 mingi de set. Românca e la un pas de o performanță uriașă

Simona Halep s-a calificat, miercuri, în semifinalele turneului de la Miami, după ce acâștigat meciul disputat contra chinezoaicei Qiang Wang, scor 6-4, 7-5.

Simona Halep (locul 3 WTA) a obținut o victorie de senzație în sferturile de finală ale turneului de la Miami, în confruntarea cu Qiang Qang (18 WTA). Românca s-a impus în două seturi, scor 6-4, 7-5, și a obținut calificarea în penultimul act al comeptiției. După ce s-a impus în primul act, Simona a fost condusă în cel de-al 2-lea cu 5-1. Moment în care chinezoaica a avut trei mingi de set. Halep le-a salvat și a câștigat șase gameuri la rând.