LIGA I. DEZASTRU pentru FCSB. „Roș-albaștrii” au fost ÎNVINȘI la Iași și RISCĂ să rateze CÂȘTIGAREA titlului

CSM Poli Iași a câștigat cu scorul de 1-0 partida jucată, luni, pe teren propriu, împotriva celor de la FCSB, în etapa a 8-a a play-off-ului Ligii I.

Șoc la Iași, acolo unde FCSB a fost învinsă, luni, de CSM Poli, scor 1-0, în etapa a 8-a a play-off-ului Ligii I Betano. Pentru moldoveni, jocul n-a avut miză, dar oamenii lui Flavius Stoican au dat lovitura și au obținut primul succes în acest paly-off. După o primă repriză fără goluri, gazdele au rămas în inferioritate numerică, după eliminarea lui Kamer Oaka (74). Însă, pe contraatac, Andrei Cristea, fost jucător al Stelei, a marcat golul victoriei în minutul 89.