LIGA I. CS „U” Craiova - Steaua, 1-2. „Roș-albaștrii” au câștigat în final, datorită unui penalty transformat de Tade

Steaua a câștigat cu scorul de 2-1 meciul disputat, duminică, pe terenul formației CS „U” Craiova, în cadrul etapei a 8-a a Ligii I.

După trei etape fără victorie, Steaua s-a impus, duminică, în meciul disputat în deplasare, cu CS „U” Craiova, scor 2-1. Cu Mirel Rădoi pe banca tehnică, dar fără a primi sfaturi directe de la el, steliștii au deschis scorul în prima repriză, după ce Stanciu l-a învins cu o lovitură de cap pe Bălgrădean (18). Până la pauză, oltenii au restabilit egalitate, datorită lui Vătăjelu, cel care a transformat o lovitură de la 11 metri, în minutul 39. Steaua a presat în partea secundă, a încercat să dea lovitură, dar golul izbăvitor a venit abia spre final, atunci când Tade a punctat și el de la punctul cu var, în minutul 85.