Evenimentul Zilei > Actualitate > Liga I: Brăneşti – Sportul Studenţesc 1-1
Liga I: Brăneşti – Sportul Studenţesc 1-1

Victoria Brăneşti şi Sportul Studenţesc au încheiat la egalitate, azi, scor 1-1, într-o partidă contând pentru etapa a 24-a a Ligii I la fotbal. Meciul a fost unul foarte slab, cu puţine realizări.

Victoria Brăneşti şi Sportul Studenţesc s-au confruntat astăzi la Chiajna într-un adevărat derby al supravieţuirii.
Victoria părea că va lua toate cele trei puncte în urma reuşitei lui Oprea, din minutul 80, însă Ferfelea a punctat în ultimele minute de joc şi a trimis un punct în Regie.
Sportul rămâne în continuare pe ultima poziţie a clasamentului Ligii I cu şanse minime de se salva de la retrogradare.

Brăneşti – Sportul 1-1
Marcatori: Oprea (80) – Ferfelea (88)

Brăneşti: 27. Stoicescu – 28. Străuţ (13. Vasilescu ’75), 5. Sg. Bar, 24. Marincău, 16. Nicola – 20. Ispir – 8. D. Popa, 25. Novac (10. B. Oprea ’59), 7. Todoran, 19. Zuluf (30. Avram ’64) – 9. C. Coman
Antrenor: Ilie Stan

Sportul: 33. Viciu – 24. Patriche (15. Ciupe ’76), 5. D. Lung, 27. Raţiu, 4. L. Cazan – 13. Ghinga, 19. Cruceru – 22. Postolache (25. L. Dobre ’84), 10. Ferfelea, 28. T. Bălan (8. Nae ’46) – 9. Curelea
Antrenor: Gheorghe Mulţescu

Arbitri: Paul Unimătan – Valentin Avram, Gabriel Stroe – Emil Voicu
Cartonaşe galbene: Todoran (45+1), Avram (74, 90+2) / Patriche (9), T. Bălan (24), Cruceru (49), Postolache (74), Raţiu (90)