Liga Campionilor. Meci nebun pe "Bernabeu": Real - Man. City 3-2. Ronaldo a adus victoria în ultimul minut

Liga Campionilor la fotbal a programat în această seară primele meciuri din faza grupelor. Meciul interzis cardiacilor pe "Santiago Bernabeu". La Dortmund, Borussia a învins formaţia olandeză Ajax Amsterdam.

Meci nebun pe "Santiago Bernabeu" din Madrid, acolo unde Real a reuşit să câştige incredibil în faţa campioanei Angliei, Mancheter City, printr-un gol marcat de Ronaldo în minutul 90..

CFR Cluj, campioana României, joacă mâine seară la Braga, în Portugalia.

Iată rezultatele zilei în UEFA Champions League: Grupa A: Dinamo Zagreb - FC Porto 0-2 "Maksimir", Zagreb Arbitru: Daniele Orsato Marcatori: Lucho González 41, Steven Defour 90+3

PSG - Dinamo Kiev 4-1 (DolceSport 2) "Parc des Princes", Paris Arbitru: Björn Kuipers Marcatori: Zlatan Ibrahimovic 19-pen, Thiago Silva 29, Alex 32, Javier Pastore 90'+1'/ Miguel Veloso 87

Grupa B: Montpellier - Arsenal 1-2 (Digisport 3) "Stade la Mosson", Montpellier Arbitru: Carlos Velasco Carballo Marcatori: Younes Belhanda 9-pen / Lukas Podolski 16, Gervinho 18

Olympiacos - Schalke 1-2 "Stadio Karaiskaki", Pireu Arbitru: David Fernández Borbalán Marcatori: Djamel Abdoun 58 / Benedikt Höwedes 41, Klaas-Jan Huntelaar 59 - în minutul 61, Klaas-Jan Huntelaar a ratat un penalty

Grupa C: Málaga - Zenit 3-0 "Estadio La Rosaleda", Málaga Arbitru: Mark Clattenburg Marcatori: Isco 3, 76, Javier Saviola 13

AC Milan - Anderlecht 0-0 "Stadio Giuseppe Meazza", Milano Arbitru: William Collum Marcator (i):

Grupa D: Borussia Dortmund - Ajax Amsterdam 1-0 "Signal Iduna Park", Dortmund Arbitru: Paolo Tagliavento Marcator (i): Robert Lewandowski 87 - min. 58: Mats Hummels  (Borussia) a ratat un penalty

Real Madrid - Manchester City 3-2 "Bernabéu", Madrid Arbitru: Damir Skomina Marcatori: Marcelo 75, Benzema 88, Ronaldo 90 / Edin Džeko 68, Xabi Alonso 85-autogol - min. 12: Ronaldo şi-a trecut în cont deja două ocazii uriaşe; de fiecare dată, Hart a salvat miraculos - min. 68: la doar cinci minute după ce a intrat pe teren, Edin Džeko a finalizat un contraatac al lui City, dus în doi, alături de Yaya Touré - min. 75: Marcelo egalează cu un şut de la marginea careului mare - min. 85: 1-2, Xabi Alonso îşi marchează în proprie poartă - min. 87: Benzema egalează cu un şut din marginea careului - min. 90: Ronaldo marchează cu un şut la colţul lung din colţul careului