Evenimentul Zilei > Actualitate > Liga a II-a: Programul turului
Liga a II-a: Programul turului

Liga a II-a: Programul turului

Astăzi a fost stabilit ţintarul pentru turul viitorul sezon al Ligii a II-a la fotbal

Petrolul va juca în Seria a II-a
Iată programul turului:
Etapa I – 21 august
Politehnica Iaşi – Astra II
CF Brăila – Săgeata Năvodari
Dunărea Galaţi – Gloria Buzău
Juventus Bucureşti – Concordia Chiajna
CS Otopeni – Steaua II
Ceahlăul Piatra Neamţ – Delta Tulcea
FC Botoşani – FC Snagov
Viitorul Constanţa – Farul Constanţa

Etapa a II-a – 28 august
Săgeata Năvodari – Politehnica Iaşi
Gloria Buzău – CF Brăila
Concordia Chiajna – Dunărea Galaţi
Steaua II – Juventus Bucureşti
Delta Tulcea – CS Otopeni
FC Snagov – Ceahlăul Piatra Neamţ
Farul Constanţa – FC Botoşani
Astra II – Viitorul Constanţa

Etapa a III-a – 4 septembrie
Săgeata Năvodari – Astra II
Politehnica Iaşi – Gloria Buzău
CF Brăila – Concordia Chiajna
Dunărea Galaţi – Steaua II
Juventus Bucureşti – Delta Tulcea
CS Otopeni – FC Snagov
Ceahlăul Piatra Neamţ – Farul Constanţa
FC Botoşani – Viitorul Constanţa

Etapa a IV-a – 11 septembrie
Gloria Buzău – Săgeata Năvodari
Concordia Chiajna – Politehnica Iaşi
Steaua II – CF Brăila
Delta Tulcea – Dunărea Galaţi
FC Snagov – Juventus Bucureşti
Farul Constanţa – CS Otopeni
Viitorul Constanţa – Ceahlăul Piatra Neamţ
Astra II – FC Botoşani

Etapa a V-a – 18 septembrie
Gloria Buzău – Astra II
Săgeata Năvodari – Concordia Chiajna
Politehnica Iaşi – Steaua II
CF Brăila – Delta Tulcea
Dunărea Galaţi – FC Snagov
Juventus Bucureşti – Farul Constanţa
CS Otopeni – Viitorul Constanţa
Ceahlăul Piatra Neamţ – FC Botoşani

Etapa a VI-a – 25 septembrie
Concordia Chiajna – Gloria Buzău
Steaua II – Săgeata Năvodari
Delta Tulcea – Politehnica Iaşi
FC Snagov – CF Brăila
Farul Constanţa – Dunărea Galaţi
Viitorul Constanţa – Juventus Bucureşti
FC Botoşani – CS Otopeni
Astra II – Ceahlăul Piatra Neamţ

Etapa a VII-a – 2 octombrie
Concordia Chiajna – Astra II
Gloria Buzău – Steaua II
Săgeata Năvodari – Delta Tulcea
Politehnica Iaşi – FC Snagov
CF Brăila – Farul Constanţa
Dunărea Galaţi – Viitorul Constanţa
Juventus Bucureşti – FC Botoşani
CS Otopeni – Ceahlăul Piatra Neamţ

Etapa a VIII-a – 9 octombrie
Steaua II – Concordia Chiajna
Delta Tulcea – Gloria Buzău
FC Snagov – Săgeata Năvodari
Farul Constanţa – Politehnica Iaşi
Viitorul Constanţa – CF Brăila
FC Botoşani – Dunărea Galaţi
Ceahlăul Piatra Neamţ – Juventus Bucureşti
Astra II – CS Otopeni

Etapa a IX-a – 16 octombrie
Astra II – Steaua II
Concordia Chiajna – Delta Tulcea
Gloria Buzău – FC Snagov
Săgeata Năvodari – Farul Constanţa
Politehnica Iaşi – Viitorul Constanţa
CF Brăila – FC Botoşani
Dunărea Galaţi – Ceahlăul Piatra Neamţ
Juventus Bucureşti – CS Otopeni

Etapa a X-a – 23 octombrie
Delta Tulcea – Steaua II
FC Snagov – Concordia Chiajna
Farul Constanţa – Gloria Buzău
Viitorul Constanţa – Săgeata Năvodari
FC Botoşani – Politehnica Iaşi
Ceahlăul Piatra Neamţ – CF Brăila
CS Otopeni – Dunărea Galaţi
Juventus Bucureşti – Astra II

Etapa a XI-a – 30 octombrie
Astra II – Delta Tulcea
Steaua II – FC Snagov
Concordia Chiajna – Farul Constanţa
Gloria Buzău – Viitorul Constanţa
Săgeata Năvodari – FC Botoşani
Politehnica Iaşi – Ceahlăul Piatra Neamţ
CF Brăila – CS Otopeni
Dunărea Galaţi – Juventus Bucureşti

Etapa a XII-a – 6 noiembrie
FC Snagov – Delta Tulcea
Farul Constanţa – Steaua II
Viitorul Constanţa – Concordia Chiajna
FC Botoşani – Gloria Buzău
Ceahlăul Piatra Neamţ – Săgeata Năvodari
CS Otopeni – Politehnica Iaşi
Juventus Bucureşti – CF Brăila
Dunărea Galaţi – Astra II

Etapa a XIII-a – 13 noiembrie
Astra II – FC Snagov
Delta Tulcea – Farul Constanţa
Steaua II – Viitorul Constanţa
Concordia Chiajna – FC Botoşani
Gloria Buzău – Ceahlăul Piatra Neamţ
Săgeata Năvodari – CS Otopeni
Politehnica Iaşi – Juventus Bucureşti
CF Brăila – Dunărea Galaţi

Etapa a XIV-a – 20 noiembrie
Farul Constanţa – FC Snagov
Viitorul Constanţa – Delta Tulcea
FC Botoşani – Steaua II
Ceahlăul Piatra Neamţ – Concordia Chiajna
CS Otopeni – Gloria Buzău
Juventus Bucureşti – Săgeata Năvodari
Dunărea Galaţi – Politehnica Iaşi
CF Brăila – Astra II

Etapa a XV-a – 27 noiembrie
Astra II – Farul Constanţa
FC Snagov – Viitorul Constanţa
Delta Tulcea – FC Botoşani
Steaua II – Ceahlăul Piatra Neamţ
Concordia Chiajna – CS Otopeni
Gloria Buzău – Juventus Bucureşti
Săgeata Năvodari – Dunărea Galaţi
Politehnica Iaşi – CF Brăila

SERIA A II-A
Etapa I – 21 august

ACU Arad – FC Baia Mare
Voinţa Sibiu – Dacia Mioveni
Arieşul Turda – FC Bihor
Gaz Metan CFR Craiova – CSM Râmnicu Vâlcea
Petrolul Ploieşti – Minerul Lupeni
Internaţional Curtea de Argeş – FC Silvania Şimleu Silvaniei
Alro Slatina – Unirea Alba Iulia
FC Argeş – UTA Arad

Etapa a II-a – 28 august
Dacia Mioveni – ACU Arad
FC Bihor – Voinţa Sibiu
CSM Râmnicu Vâlcea – Arieşul Turda
Minerul Lupeni – Gaz Metan CFR Craiova
FC Silvania Şimleu Silvaniei – Petrolul Ploieşti
Unirea Alba Iulia – Internaţional Curtea de Argeş
UTA Arad – Alro Slatina
FC Baia Mare – FC Argeş

Etapa a III-a – 4 septembrie
Dacia Mioveni – FC Baia Mare
ACU Arad – FC Bihor
Voinţa Sibiu – CSM Râmnicu Vâlcea
Arieşul Turda – Minerul Lupeni
Gaz Metan CFR Craiova – FC Silvania Şimleu Silvaniei
Petrolul Ploieşti – Unirea Alba Iulia
Internaţional Curtea de Argeş – UTA Arad
Alro Slatina – FC Argeş

Etapa a IV-a – 11 septembrie
FC Bihor – Dacia Mioveni
CSM Râmnicu Vâlcea – ACU Arad
Minerul Lupeni – Voinţa Sibiu
FC Silvania Şimleu Silvaniei – Arieşul Turda
Unirea Alba Iulia – Gaz Metan CFR Craiova
UTA Arad – Petrolul Ploieşti
FC Argeş – Internaţional Curtea de Argeş
FC Baia Mare – Alro Slatina

Etapa a V-a – 18 septembrie
FC Bihor – FC Baia Mare
Dacia Mioveni – CSM Râmnicu Vâlcea
ACU Arad – Minerul Lupeni
Voinţa Sibiu – FC Silvania Şimleu Silvaniei
Arieşul Turda – Unirea Alba Iulia
Gaz Metan CFR Craiova – UTA Arad
Petrolul Ploieşti – FC Argeş
Internaţional Curtea de Argeş – Alro Slatina

Etapa a VI-a – 25 septembrie
CSM Râmnicu Vâlcea – FC Bihor
Minerul Lupeni – Dacia Mioveni
FC Silvania Şimleu Silvaniei – ACU Arad
Unirea Alba Iulia – Voinţa Sibiu
UTA Arad – Arieşul Turda
FC Argeş – Gaz Metan CFR Craiova
Alro Slatina – Petrolul Ploieşti
FC Baia Mare – Internaţional Curtea de Argeş

Etapa a VII-a – 2 octombrie
CSM Râmnicu Vâlcea – FC Baia Mare
FC Bihor – Minerul Lupeni
Dacia Mioveni – FC Silvania Şimleu Silvaniei
ACU Arad – Unirea Alba Iulia
Voinţa Sibiu – UTA Arad
Arieşul Turda – FC Argeş
Gaz Metan CFR Craiova – Alro Slatina
Petrolul Ploieşti – Internaţional Curtea de Argeş

Etapa a VIII-a – 9 octombrie
Minerul Lupeni – CSM Râmnicu Vâlcea
FC Silvania Şimleu Silvaniei – FC Bihor
Unirea Alba Iulia – Dacia Mioveni
UTA Arad – ACU Arad
FC Argeş – Voinţa Sibiu
Alro Slatina – Arieşul Turda
Internaţional Curtea de Argeş – Gaz Metan CFR Craiova
FC Baia Mare – Petrolul Ploieşti

Etapa a IX-a – 16 octombrie
FC Baia Mare – Minerul Lupeni
CSM Râmnicu Vâlcea – FC Silvania Şimleu Silvaniei
FC Bihor – Unirea Alba Iulia
Dacia Mioveni – UTA Arad
ACU Arad – FC Argeş
Voinţa Sibiu – Alro Slatina
Arieşul Turda – Internaţional Curtea de Argeş
Gaz Metan CFR Craiova – Petrolul Ploieşti

Etapa a X-a – 23 octombrie
FC Silvania Şimleu Silvaniei – Minerul Lupeni
Unirea Alba Iulia – CSM Râmnicu Vâlcea
UTA Arad – FC Bihor
FC Argeş – Dacia Mioveni
Alro Slatina – ACU Arad
Internaţional Curtea de Argeş – Voinţa Sibiu
Petrolul Ploieşti – Arieşul Turda
Gaz Metan CFR Craiova – FC Baia Mare

Etapa a XI-a – 30 octombrie
FC Baia Mare – FC Silvania Şimleu Silvaniei
Minerul Lupeni – Unirea Alba Iulia
CSM Râmnicu Vâlcea – UTA Arad
FC Bihor – FC Argeş
Dacia Mioveni – Alro Slatina
ACU Arad – Internaţional Curtea de Argeş
Voinţa Sibiu – Petrolul Ploieşti
Arieşul Turda – Gaz Metan CFR Craiova

Etapa a XII-a – 6 noiembrie
Unirea Alba Iulia – FC Silvania Şimleu Silvaniei
UTA Arad – Minerul Lupeni
FC Argeş – CSM Râmnicu Vâlcea
Alro Slatina – FC Bihor
Internaţional Curtea de Argeş – Dacia Mioveni
Petrolul Ploieşti – ACU Arad
Gaz Metan CFR Craiova – Voinţa Sibiu
Arieşul Turda – FC Baia Mare

Etapa a XIII-a – 13 noiembrie
FC Baia Mare – Unirea Alba Iulia
FC Silvania Şimleu Silvaniei – UTA Arad
Minerul Lupeni – FC Argeş
CSM Râmnicu Vâlcea – Alro Slatina
FC Bihor – Internaţional Curtea de Argeş
Dacia Mioveni – Petrolul Ploieşti
ACU Arad – Gaz Metan CFR Craiova
Voinţa Sibiu – Arieşul Turda

Etapa a XIV-a – 20 noiembrie
UTA Arad – Unirea Alba Iulia
FC Argeş – FC Silvania Şimleu Silvaniei
Alro Slatina – Minerul Lupeni
Internaţional Curtea de Argeş – CSM Râmnicu Vâlcea
Petrolul Ploieşti – FC Bihor
Gaz Metan CFR Craiova – Dacia Mioveni
Arieşul Turda – ACU Arad
Voinţa Sibiu – FC Baia Mare

Etapa a XV-a – 27 noiembrie
FC Baia Mare – UTA Arad
Unirea Alba Iulia – FC Argeş
FC Silvania Şimleu Silvaniei – Alro Slatina
Minerul Lupeni – Internaţional Curtea de Argeş
CSM Râmnicu Vâlcea – Petrolul Ploieşti
FC Bihor – Gaz Metan CFR Craiova
Dacia Mioveni – Arieşul Turda
ACU Arad – Voinţa Sibiu