TENIS. Jucătoarea care a UMILIT-O pe Simona Halep, la Beijing, a fost SPULBERATĂ în „sferturile” competiției A reușit să piardă un număr RECORD de gameuri CONSECUTIVE

Chinezoaica Shuai Zhang a fost eliminată, vineri, în sferturile de finală ale turneului de la Beijing, de Johanna Konta, scor 4-6, 0-6.

TENIS. Shuai Zhang (locul 36 WTA) a suferit, vineri, o grea înfrângere în cadrul turneului de tenis la Beijing. Sportiva din China a întâlnit-o în faza sferturilor de finală pe britanica Johanna Konta (14 WTA), în fața căreia a pierdut fără drept de alep, scor 4-6, 0-6. Shuai a început perfect meciul și a condus cu 4-0 la gameuri, apoi a pierdut setul, după o revenire incredibilă a adversarei sale. În actul al doilea, Konta a făcut legea, n-a mai cedat niciun game și a obținut biletele pentru semifinale.